top of page

Obsazené termíny 2024

 

Svatby

Pokud máte zájem o svatební dort případně sladký bar z mé dílny, zde na pár řádcích najdete základní informace, které potřebujete vědět pro objednávku :-)


  1. Termín

Pro rezervaci termínu je nutný mít přesný termín svatby. Kapacita je velmi omezená, proto prosím neváhejte a zbytečně nevyčkávejte s rezervací vašeho termínu. 


2) Vyzvednutí/Dovoz

Dort a sladké je možné vyzvednout buď odpoledne/podvečer před svatbou, nebo v den konání ráno/dopoledne. Tuto informaci bych ideálně potřebovala co nejdříve, nejpozději však měsíc před svatbou. Na převoz ode mě dostanete vše zabalené v krabicích, vy tedy nic nepotřebujete. Vše se vozí v kufru, kde stojí hlavně dort na rovném povrchu kde dochází k minimálním otřesům a zahřívání. Za žádnou cenu dort nedávejte na sedačky. Pokud jedete s dortem delší cestu (45 minut a více), je dobré ho umístit na zem u spolujezdce a pustit klimatizaci. 

Dovoz je možný za příplatek pouze u svateb s třípatrovým dortem (50 a více porcí) a sladkým barem. Dovoz doporučuji max. do hodiny cesty, poté už je vše náchylnější k případným ostřesům a snadno dojde k neštěstí. 

3) Jak a co objednat?

U dortu jsou důležité informace především počet hostů. Od toho se odvíjí jeho velikost. Dále také jak chcete dort nazdobit - ovoce, květiny, mix obojího, případně něco úplně jiného. Svatební porce je cca 130g, je tedy menší než klasický kousek, co znáte z cukrárny/kavárny. Do 40 porcí se jedná o dvoupatrové dorty, u více porcí už doporučuji třípatrové dorty. Maximální počet porcí z třípatrového dortu je 80. Pokud máte více hostů, je vždy lepší a praktičtější udělat navíc tzv. krájecí dort (na doplnění porcí). Myslete ale také na to, že ne každý si dort nutně dá a spoustu hostů bude konzumovat ve dvojici :-)

S tím souvisí otázka, kolik a co na sladký bar. Za mě vždy doporučuji 2-3 kousky na osobu. Vy sami ale znáte své hosty nejlépe a víte, jestli jsou to sladké tetky a je třeba objednat více. Zbytečně neberte hodně druhů - čím více rozmanitých druhů a příchutí, tím více budou hosté ochutnávat. Za mě je nejlepší myslet při výběru na následující: mít něco čokoládového, ovocného, kyselého, bezlepkového, sladkého (karamel, lotus, raffaello,…). Vše má trvanlivost 2 dny (vyjma pavlov), pokud by tedy něco zbylo, můžete zabalit do výslužek. 

Pokud budete chtít objednat pavlovy, je lepší vyzvedávat v den svatby ráno. 

Všechny dezerty mají minimální odběr kusů, myslete tedy při sestavování objednávky také na to.

4) Skladování

Vše je nutné uložit do lednic, ve kterých je pouze sladké nebo maximálně ovoce. Ideální je se s místem konání domluvit, zda mají volnou lednici a případně vše zajistit tak, aby byla. Pokud bude v lednici jakýkoliv pach nebo třeba maso/uzeniny, velmi snadno sladké načichne a natáhne do sebe pachy, což negativně ovlivní chuť.

5) Cena

Cena svatebního dortu se alespoň orientačně pohybuje takto: 100Kč/porce + podnos + zdobení. Vždy po domluvě posílám kalkulaci. U sladkého baru je to velmi individuální, rovněž posílám po objednávce kalkulaci na základě které poté upravujeme počty.

6) Dekorace

K zapůjčení mám k dispozici mnoho podnosů, táců, talířů, stojanů. Nic za zapůjčení nepřiplácíte, jen je nutné po svatbě opravdu vše vrátit v následujícím týdnu. 

7) Ochutnávky

Velká svatební dortová ochutnávka probíhá vždy na začátku roku ve dvou až třech termínech v lednu/únoru/březnu. Vždy minimálně týden předem najdete informace jak zde v sekci Aktuality, tak na Facebooku či Instagramu. Ochutnávka obsahuje 8 dortových příchutí. Dezerty můžete ochutnat ve víkendových krabičkách, které připravuji během roku.

Do úvodního mailu tedy potřebuji vědět následující:
Termín svatby, zda máte zájem o dort/dort a sladký bar/pouze sladký bar, počet hostů (rozhodující pro velikost dortu), představu o zdobení dortu (květiny, ovoce, sušiny, ...).

bottom of page